Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co warto zwiedzić lub co nie warto
Byłeś już, gdzieś napisz co warto zwiedzić lub czego nie polecasz i na co trzeba uważać
Odpowiedz
Na pewno Wenecje, jezioro Garda we Włoszech.
W Wenecji w ciągu dnia jest bardzo dużo ludzi,dopiero w godzinach tak 18-19 już zaczyna robić się luźno by po jakim czasie stwierdzić,że panuje totalna pustka w porównaniu do kilku godzin wcześniej. Trzeba uważać na to by się nie zgubić i wyjechać z Wenecji zanim dopadnie was zmrok, inaczej zaczniesz napotykać ćpunów i najgorszy sort.
Jezioro Garda jest świetne. Widok na wode, a w tle piękne góry. Niestety nie posiadam zdjęć na tym komputerze. Niestety nie ma piasku. Są same kamienie Wink
Odpowiedz
(04-10-2016, 07:38 PM)Grzeniu napisał(a): Na pewno Wenecje, jezioro Garda we Włoszech.
W Wenecji w ciągu dnia jest bardzo dużo ludzi,dopiero w godzinach tak 18-19 już zaczyna robić się luźno by po jakim czasie stwierdzić,że panuje totalna pustka w porównaniu do kilku godzin wcześniej. Trzeba uważać na to by się nie zgubić i wyjechać z Wenecji zanim dopadnie was zmrok, inaczej zaczniesz napotykać ćpunów i najgorszy sort.
Jezioro Garda jest świetne. Widok na wode, a w tle piękne góry. Niestety nie posiadam zdjęć na tym komputerze. Niestety nie ma piasku. Są same kamienie Wink

Grzeniu, polecasz Wenecja na wyjazd z dziewczyną ? Planuje właśnie wakacyjne turnee po Europie i się zastanawiam czy nie posiedzieć kilka dni w Wenecji. Wrażenia, co warto zwiedzić ?
Just PixelHolding Wink  Kontakt pod mailem: kamil.kulig@pixelholding.pl
Odpowiedz
Ja od siebie polecam stolicę Węgier - Budapeszt. Jest bardzo klimatyczny, zobaczycie tam kilka naprawdę ciekawych zabytków i ciekawych miejsc. Centrum miasta dosyć podobne do Wrocławia, chociaż moim zdaniem jeszcze bardziej klimatyczne. Pogoda taka jak w Polsce, dlatego jest to temat bardziej na okres wiosna/lato. Jeżeli zdecydujecie się tam pojechać, zatrzymajcie się w Szentendre - jest to miasteczko tuż pod Budapesztem dlatego daleko mieć nie będziecie a klimat jaki tam panuje doskonale nadaje się na długi i romantyczny spacer (gęsta zabudowa starych pięknych domków, wąskie alejki a wśród nich stylowe kawiarenki).
Dodatkowym plusem są też koszty takiej podróży które, jeżeli się postaracie nie powinny być zbyt wysokie. Big Grin
Odpowiedz
Kuliś, Jezioro Garda też polecam. Ogólnie jak rano zaczniesz Wenecję to spokojnie wieczorem ją skończysz. Nie bardzo mogę powiedzieć co gdzie i jak bo pojechaliśmy przed południem dużo ludzi było trzeba uważać na portfel czy torebkę,ale to chyba jasne. Ceny są tam drogie za samo nakrycie to koszt od 8,50 euro i to gdzieś dalej w dziurze nie przy samych uliczkach.
Oczywiście niedaleko jest też Verona,ale nie byłem jako turysta.
Odpowiedz
Od Siebie dorzucę Amsterdam. Najpiękniejsze miejsce w jakim byłem to dzielnica czerwonych latarni Big Grin Piękne dziewczyny kuszące za okien i na zewnątrz, obok wyjebane Coffee Shopy w których klimat jest jak w najlepszych klubach nocnych, tylko że chilloutowy Smile
Odpowiedz
[Obrazek: YDfxfY.jpg]Potwierdzam, Budapeszt. Takiego miasta w Polsce nie mamy. Widać, że były to Austro-Węgry, przepiękne budowle, monumentalizm. Miasto przyjemnie się zwiedza z uwagi na metro. Taki tip, bilety jedno-przejazdowe są stosunkowo drogie, bardziej opłaca się kupić miesięczny studencki, a kontrola opiera się jedynie ma machnięciu biletem przed bramkami Big Grin. Poza tym Węgry są bardzo przyjemne cenowo, ceny zbliżone do tych naszych.
Amsterdam również polecam jak kolega wyżej, poza wymienionymi przez kolegę aspektami, to jeszcze smaku dodaje mu położenie, mnóstwo kanałów i przepiękna zabudowa centrum miasta.
Od siebie dodam Sarajevo. Do tej pory jest to miasto, które w Europie zrobiło na mnie największe wrażenie, ponieważ tam doskonale widać jak wielkim złem jest wojna, ale od początku. Po pierwsze mamy już inną kulturę, ponieważ jest to miasto można powiedzieć stricte muzułmańskie. Jakieś kościoły są, ale jest ich niewiele, za to co chwilę mamy jakiś meczet, kuchnia również zaczyna się już robić orientalna. Widać ewidentnie bliskowschodnie wpływy. Miasto jest kapitalnie położone, domostwa są umiejscowione na wzgórzach, a centrum jest w dolinie. Kilka km od miasta, jest wodospad, który ma ponad 100 m wysokości, a nazywa się Skakavac, mamy też okazję pochodzić po takich okolicznych pagórkach i zapoznać się z Bośniakami, którzy bardzo często wybierają się w to miejsce w ramach rekreacji. Co do wojny, to jak na pewno wiecie lub nie, Sarajevo było oblegane w latach 90, w mieście jest tzw. Ulica Snajperów, czyli droga, która w czasie oblężenia prowadziła do ujęcia czystej wody, a była obsadzona przez snajperów. W mieście jest mnóstwo, ale to mnóstwo cmentarzy, na dobrą sprawę przy większości meczetów. Co więcej widać zniszczenia, dziury po kulach, nieodbudowane budynki. Miasto zmuszające do refleksji, ale poza tym wciąż miasto na Bałkanach, gdzie można poczuć ich żywiołowość, no i cenowo również wypada przyjemnie. A no i oczywiście istotny jest fakt, że Bośnia jest podzielona na dwa państwa, a co za tym idzie ma dwie stolice. Bośniak z serbskiej części powie Ci, że jego stolic jest lepsza -tj. Banja Luka, ale to gówno prawda! Big Grin, tam nic ciekawego nie ma!
Polecam również odwiedzenie Czarnogóry. Jeżeli ktoś lubi pochodzić po górach, to jest tam Park Narodowy Durmitor, który jeszcze kilka lat temu jak dla mnie był bardzo dziewiczy, szliśmy sobie np. szlakiem nad jezioro położone trochę wyżej w górach, przez jakieś 3-4 h w jedną stronę i na szlaku nie spotykaliśmy żywej duszy Big Grin. Poza tym rejon Boki Kotorskiej, która nazywana jest tzw. Fiordem nad Adriatykiem.
Ogólnie polecam południową Europę Big Grin

#edit
Taki mieliśmy widok na Sarajevo z naszego lokum Big Grin
Odpowiedz
Też byłem w Holandii mogę ją polecić . Unoszący się wszędzie zapach marichuany -szczególnie jak się chodzi jak następnego dnia po sylwestrze to Amsterdam wyglądał i pachniał jak jeden wielki liść maryśki. Cofee shopy w których jak otworzysz drzwi to jakbyś wszedł do zaczadzonego budynku albo chmura odleciała. Transport miejski punktualny , lepiej jeździć rowerem niż gablotą-bo tam w ogóle nie ma korków bo aut jest dość mało -przynajmniej jeśli chodzi o Hagę , Amsterdam i Roterdam bo tam byłem. Przeciętni Holendrzy uśmiechnięci jak by cały czas każdy kręcił jointa od kierowcy busa do sprzedawcy frytek Big Grin-co innego tacy Niemcy sztywni jak Dracula w trumnie Big Grin
W dzielnicy czerwonych lamp możesz ujrzeć dziewczyny które się rozbierają i mają za to płacone. Poza tym ujrzysz alfonsa w garniaku z bananem na gębie który ci powie ile za godzinę -pamiętam bo się angol pytał i mu stwierdził 50 euro Big Grin -tylko nie usłyszałem za co .
Paryż i Francję mogę polecić-na sam Paryż z miesiąc ,dwa żeby poznać cały -bo ja tak z buta całe 24 godziny zapierdalałem po mieście -bo tylko tyle było na wycieczce.Poza wieżą Eifla i Łukiem Triumfalnym to uwodzenie w mieście możesz ćwiczyć -ale francuski troszku trzeba znać .Z tym że jak zagadasz na ulicy o byle co nawet głupią drogę-co jest uzasadnione jak jesteś turystą to reakcje są bardzo pozytywne -jak jakiś gwiazdor Big Grin-laski uhachane i chętne-ale minus to język-bo angielsku -ni huja Big Grin
Szwajcaria z jednej strony jaranie zielska a z drugiej ludziki chodzą z bronią-brak policji w mundurach tylko tajniaki. Genewa , mi się podobała , dużo murzynów chcących jarać ale tylko jak coś po francusku nawijasz . Należy uważać na Turków okupujących wesołe miasteczka i gocardy Big Grin -ogólnie najbardziej uzbrojony kraj Europy -i paradoksalnie najbezpieczniejszy . Z ciekawostek w co 10 domu jest rkm a w co 100 czy 200 domu jest wyrzutnia rakiet Stinger-w sumie nie wiem po co żeby do sąsiada postrzelać chyba heh
Z Włoch to Rzym , Mediolan i Wenecja bo południe Włoch to trzeci świat ogólnie . Mandarynki w grudniu na drzewach i cytrusy , bezpośredni i pomocni ludzie ,sporo sprzedawców różnych nacji , można pić swoje picie w pizzeriach jak zamówi się pizze-która jest na wagę lub rozmiar . Kobiety też atrakcyjne z tym że barierą jest znów język bo oni po angielsku ni umieją-lepiej znać podstawy włoskiego bo huja się zdziała .Sporo do zwiedzania i dobre na randkę .
Niemcy ładne pod względem zabytków , muzeów , zamków , siedzib królów -i w sumie tyle -na Oktoberze nie byłem to się nie wypowiadam. Plusy to punktualne środki transportu i rzeczywiście najbardziej skomunikowany wewnętrznie kraj pod względem autostrad sieci kolejowych itd-i to by było na tyle.
Odpowiedz
Ostatnio coraz popularniejsze są wycieczki typu tour po całej Europie lub największych miastach europejskich. Świetny sposób na poznanie różnych narodów, ich tradycji oraz kultur. W dodatku niezapomniane przygody, tysiące kilometrów i wyśmienita zabawa. W ten sposób w ciągu jednego urlopu można zwiedzić więcej, niż niektórzy zwiedzają przez kilka lat, a odpowiednią trasę dobrać pod własne upodobania Smile
Odpowiedz
Zdecydowanie Budapeszt, piękne miasto Smile
Polecam o każdej porze roku.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości